kısırlık tedavisi

Kısırlık; Polikistik Over Sendromunun (PCOS) yanı sıra, bağışıklık bozuklukları doğurganlığı etkileyebilir ve kısırlık nedenlerinden biri olabilir. Bağışıklık sisteminin bozulmuş olma belirtileri genellikle otoimmün hastalıklarıdır. Bunun sebebi genetik yatkınlık ve kronik inflamasyon olabilir.

Çocuk sahibi olamama durumunda veya düşükten sonra geriye kalan tek seçenek tüp bebek tedavisidir (IVF). Ama bağışıklık sisteminde oluşan dengesizlikler tüp bebek tedavisi (IVF)‘nin başarısızlığında en büyük etkendir. Güçlü anti-inflamatuar ilaçları ile ek tedavi yararlı olabilir fakat bazı durumlarda çok fazla sağlık riski taşır ve yan etkileri çok fazladır.

Bağırsak geçirgenliğinin arttığı durumlarda zararsız gözüken yiyeceklere karşı artan antikorlar kronik inflamasyona yol açar. Bu antikorlar önemli ölçüde çapraz reaksiyonlara ve otoimmün hastalıklara neden olur. Yumurtalık ve testis peptitlerine karşı glüten antijen taklitçiliği olarak tanımlanabilir. Glüten tükettiğiniz sürece bu antikorlar kalıcı olur, yumurtalık dokusuna saldırır ve hamileliği engeller. Öte yandan kronik inflamasyon insülin metabolizması üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Polikistik Over Sendromu (PCOS), kısırlık ile ilişkilendirilen önemli bir sebeptir. Yapılan kapsamlı çalışmalarda düşük dereceli TNF – alfa’nın insülin reseptörleri üzerindeki etkisini göstermiştir. Kronik iflamasyonun yüksek tansiyona da etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu aynı zamanda bazı hamile kadınların neden preeklampsi ve gestasyonel diyabet geliştirdiğini açıklar. İnsülin direncini azaltarak ve insülini artırarak PCOS aşılabilir.

Almanya’da yapılan araştırmalar neticesinde edinilen deneyimler (PCOS) hastalarının üçte ikisinin hormon uyarımı, beslenme ve diyet programının ImuPro sonuçlarına göre değiştirilmesi ile 6-9 ay sonra tüp bebek denemesi gerekmeksizin hamile kaldığını doğrulamıştır

Imupro ve infertility

ImuPro sadece gebe kalmayı sağlamakla kalmaz aynı zamanda bebek için en iyi koruyucudur. Hamileliğin üçüncü döneminde anne IgG antikorlarının tamamını bebeğe iletir. Bağışıklık sistemi tam oluşmadığından bulaşıcı hastalıklar bebek için tehdit oluşturur. Çünkü anne yiyeceklere

yönelik proinflamatuar antikorları da bebeğe iletir. Bebek kelimenin tam anlamıyla anneden gıda hassasiyetlerini miras alır. Dermatitli bebeklerin sayısındaki artış davranış bozuklukları, mide-bağırsak bozuklukları, astım ve daha birçok tıbbi durum anneden bebeğe geçen bu antikorların ürünüdür.

Deneyimlerimiz gösteriyor ki hamilelik esnasında ImuPro sonuçları ışığında diyet yapan annelerin bebekleri, yaşamlarının ilk yıllarını daha az sağlık problemi yaşayarak geçiriyor.

ÇÖZÜM

Bir bağışıklık dengesizliği tespit edildiğinde, önce bir ImuPro testi yapılması tavsiye edilir. Sonraki 6-12 ay boyunca teste uygun diyet ayarlanır ve hem anne hem de bebek için, birçok yan etkiye sahip güçlü bağışıklık baskılayıcı ilaçlara başlamadan önce, doğal olarak hamile kalmaya çalışılmalıdır.

Ayrıca bu ilaçlar bağışıklık dengesizliğini ortadan kaldırmaz sadece semptomları ortadan kaldırır. Sürdürülebilir bir iyileştirme ancak oto-immün hastalık için tetikleyici olduğunda elde edilir.

Infertilite (Kısırlık) Tedavisi Fiyatları 2021

Infertilite (kısırlık) tedavisi fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.